Ознака: Најџел Фараж

Вести

Британски политичар погоден со милкшејк

Британскиот политичар Најџел Фараж, познат по евроскептичните ставови, денеска на улица беше погоден со милкшејк додека беше на пат кон Њукасл. При инцидентот, член на обезбедувањето го повлече настрана Фараж, […]