Ознака: наќе чулев

Вести

Се проверува дали Панчевски ја напуштил државата, распишана е потерница за него

Се проверува дали Панчевски ја напуштил државата, распишана е потерница за него Потерница е распишана за екс претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски. Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев ова […]

Вести

Македонски полициски синдикат: Владата да го поништи штетниот договор потпишан од Чулев

Денеска на прес конференција синдикатот побара од владата да го поништи, штетниот и противзаконски договор, потпишан од министерот Наќе Чулев. „Раководството на Македонскиот полициски синдикат во периодот кој што измина […]

Вести

НЕЗАВИСНА ПРАТЕНИЧКА ГРУПА: ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ СО ИЗВИЧНИК!

НЕЗАВИСНА ПРАТЕНИЧКА ГРУПА: ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ СО ИЗВИЧНИК! “Здраво. Ако може да се слушнеме.” Овие зборови не се некој наивен и збунет флерт на млади тинејџери, иако до вчера ако некаде […]

Избор на уредникот Издвојуваме

Колумна на Љупчо Поповски за ДВ: Здраво. Би сакал да се слушнеме. Христијан Мицкоски!

Колумна на Љупчо Поповски за ДВ: Здраво. Би сакал да се слушнеме. Христијан Мицкоски! Признанието на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ дека се јавил кај човекот кој е дел од истрагата за […]

Вести

Наќе Чулев на Влада гласал за првомајските празници да има полициски час

Наќе Чулев на Влада гласал за првомајските празници да има полициски час. Наќе Чулев, во интервју на ТВ24, тврдеше дека на седницата на Владата предложил за време на викендот да […]

Вести

Наќе Чулев најави истрага за приведувањето на дечкото со куче

Откако на социјалните мрежи се појави видео како полицајци во цивил приведуваат момче со куче во полициско комбе, наводно бидејќи излегло 20 минути пред предвиденото време, се јави министерот Наќа […]

Вести

Чулев за полицајците кои им се закануваат на граѓаните: Едниот е веднаш cycпендиран, а пpoтив другиот ќе биде покрената соодветна диcциплинска постапка

Социјалните мрежи беа преплавени со фотографии од објавата на двајца полициски службеници кои на непристоен начин им се заканија на граѓаните дека мора да го почитуваат полицискиот час. Министерот за […]

Избор на уредникот

АНГЕЛОВ МУ СЕ ОБРАТИ НА СВОЈОТ ШКОЛСКИ ДРУГАР НАЌЕ ЧУЛЕВ – ТЕХНИЧКИОТ МИНИСТЕР ЗА ВНАТРЕШНИ

Фејсбук статус на генерал Стојанче Ангелов Како прво со сигурност можам да кажам дека мојот школски другар Наќе Чулев е исклучително чесен и позитивен човек. Како второ, неспорно е дека […]