Ознака: на автопатот Тетово-Скопје

Македонија

Тешка сообраќајка на автопатот Тетово-Скопје, се преврте автобус-има многу повредени и жртви?!?

Автобус на „Дурмо турс“ полн со патници (повеќе од 50) се преврте на автопатот Тетово-Скопје кај Карпалак околу 17 часот, но од МВР се уште нема официјални информации за евентуални […]