Ознака: на апарати за дишење

Живот

Шеснаесетгодишник и бебе со морбили на апарати за дишење

Шеснаесетгодишно момче со церебрална парализа се бори за живот на Kлиниката за инфективни болести и фебрилни состојби заради сериозни компликации од морбили. Сместено е на одделот за интензивно лекување и […]

Македонија

На Неврологија докторка и болничарка заразени со морбили – едно дете на апарати за дишење

Пред два дена докторка и болничарка од Клиниката за неврологија заболеле од морбили, дознава ТВ НОВА. Најверојатно двете вработени  се заразиле од пациентка која пред две седмици била хоспитализирана поради […]