Ознака: на Брезовица

Балкан

На Брезовица, по четиричасовна потрага спасен германски турист

Како што јави дописникот на МИА од Приштина вчера во околината на месноста и скијачкиот центар Брезовица на косовската страна од Шар Планина се загубил германски турист. Тој излегол да скија, […]