Ознака: на Владимир Зеленски

Свет

На Меркел и се слоши и се тресеше на пречекот на украинскиот претседател (ВИДЕО)

Германската канцеларка Ангела Меркел доживеа непријатност на церемонијата за пречек на новиот украински претседател Владимир Зеленски во Берлин. И покрај тоа што и се слоши и почна да се тресе, […]