Ознака: на ВМРО-ДПМНЕ

Политички партии

Црнилата завршија со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ во опозиција, возврати СДСМ

„Младиот” Тони Михајловски и членовите на дел од подмладокот на Мицкоски црните панделки треба да ги закачат на скапоцениот дворец на ВМРО-ДПМНЕ– седиштето на најбогатата партија во Европа изградено во […]

Македонија

Воената полиција случајно се нашла пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Откако доцна синоќа возило на Воената полиција беше фотографирано пред седиштето на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, каде полицијата упадна бараќи го порнешниот лидер на партијата и премиер на Република Македонија […]

Македонија Политички партии

Мицевски на местото на Данев

Новиот координатор на пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата “За подобра Македонија“ е Никола Мицевски. Тој им се заблагодари на досегашниот координатор Драган Данев, кој рече дека оставката ја поднел од […]

Вести Македонија

Фејсбук статусот на Никола Груевски од 3 часот утрово

Во три часот утрово Никола Груевски напиша Фејсбук статус упатен до пратениците на ВМРО-ДПМНЕ со апел да не гласаат за уставните измени. „Доколку од Вас, било кој и на било кој […]