Ознака: на границата

Црна хроника

Тешка сообраќајка на границата „Деве Баир“, едно лице загина, едно тешко повредено

На 08.05.2019 година во 15:00 часот на магистралниот пат Крива Паланка – Деве Баир, во атар на с.Кркља, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Опел Корса“ со скопски регистарски […]

Вести Свет

Силни земјотреси во Иран, во близина на границата со Ирак

Земјотрес со интензитет од 5,2 степени според Рихтеровата скала денес е регистриран во западен Иран, во близина на границата со Ирак. Потресот бил на длабочина од 10 километри со епицентар […]