Ознака: на граничен премин

Балкан Вести

Српската полиција на граничен премин кон Бугарија спречила шверц на рекордни 1,4 тони марихуана

На паркингот на хотелот “Кинг” на околу 100 метри од граничниот премин Градина, полицајците извршиле контрола на два камиона со српски регистарски таблички. Во двојните прегради на приколките на камионите […]

Вести Македонија

Со истрели во воздух АРМ спречи поголема група мигранти да влезе во земјава

Синоќа околу 19.30 часот во близина на граничниот премин Богородица – Евзони помеѓу Р.Македонија и Р.Грција дошло до краток вооружен инцидент во кој припадници на АРМ истрелале неколку рафали во […]