Ознака: на Дојран и Гевгелија

Македонија

Земјотрес во околината на Дојран и Гевгелија

Рано утрово во 03:11 часот земјотрес со интензитет од 2,8 степени според Рихтеровата скала е почувствуван од населението во Дојран, Гевгелија и околината. – Епицентарот на земјотресот се наоѓа 150 […]