Ознака: на Катица Јанева

Македонија

Ќе се продаваат креветите на Катица Јанева и чантите на Боки 13

Директорот на Агенцијата за управување со одземен имот, Фатон Асани, во интервју за „Вечер“, изјави дека се одземени и ќе се продаваат запленетата гарнитура за седење на Катица Јатица и […]

Црна хроника

Почина мајката на Катица Јанева

Утринава во Гевгелија, починала мајката на специјалната обвинителка Катица Јанева, објави СЛОБОДЕН ПЕЧАТ. Одговарајќи на новинарско прашање на прес конференцијата, обвинителката Вилма Рускоска посочи дека тоа нема да влијае врз […]

Македонија

Снежана Лупевска за карактерот на Катица Јанева

Единствената средба со неа беше и последна. Завршивме со кавга по што реков дека волку непрофесионален и дрзок обвинител не сум видела во мојата 25-годишна новинарска кариера. Буквално стана да […]