Ознака: на Мицкоски

Вести Македонија

Џафери не дозволи обраќање на Мицкоски

Претседателот на Собранието Талат Џафери не го прифати барањето на ВМРО-ДПМНЕ лидерот на најголемата опозициска партија, кој не е пратеник, Христијан Мицкоски, да се обрати пред пратниците на пленарната седница […]