Ознака: на млада девојка

Македонија

Филипче: На млада девојка ногата и е згмечена и постои можност да и биде ампутирана

Откако денес ги посети повредените од превртениот автобус министерот Венко Филипче изјави дека во текот на денот треба да се изврши хируршка интервенција на млада девојка која е хоспитализирана на […]