Ознака: на мотоцикл

Црна хроника

Во судар на мотоцикл и “Алфа Ромео“ загина холандски државјанин

Откако управувајќи мотоцикл се судрил со автомобил “Алфа Ромео“ управувано од 19-годишен ресенчанец вчера загина 58-годишен државјанин на Холандија, со иницијали Р.В. – На 25.04.2019 во 16:30 часот на крстосницата од […]