Ознака: на нашата земја

Македонија

Берлин: Актуелната состојба и претстојните чекори во процесот на нашата натамошна интеграција во ЕУ

Тема на средбата што во рамките на работната посета на Берлин ја имал министерот за надворешни работи Никола Димитров со главниот советник за надворешна политика Јан Хекер и заменикот главен […]

Македонија

Министерката за одбрана на Албанија денес во посета на нашата земја

Министерката за одбрана на соседна Албанија, Олта Џачка денес ќе престојува во официјална посета на земјава. Освен со нашата министерка за одбрана, Радмила Шеќеринска Џачка ќе се сретне и со […]