Ознака: на најголемите грешници

Живот

Денес е Велики четврток – и на најголемите грешници им се простуваат гревовите

Православните христијани денеска го одбележуваат Велики четврток во знак на сеќавање на последното јадење на Исус Христос, Тајната вечера. На Велики четврток е востановена и Светата тајна причест, поради што […]