Ознака: на нива

Живот

Запалил сува трева на нива, пожарот ги зафатил и магацините на соседот

Непознато лице запалило сува треба на нива во скопското село Волково, но пожарот се прошил и ги зафатил и магацините на соседот. Како што информира полицијата во СВР Скопје било […]