Ознака: на Никола Груевски

Македонија

За мандатот на Груевски ќе се одлучува утре

Седницата на која ќе се одлучува за одземање на мандатот на екс-премиерот Никола Греувски, кој е во бегство, ќе се одржи утре. Ќе ја води заменик-претседателката Снежана Калевска Ванчева, бидејќи претседателот […]

Вести Македонија

Присилно приведување за Груевски побара Фетаи

  Денес обвинителката Фатиме Фетаи побара приведување на екс премиерот Никола Груевски, кој на денешното судење во предметот „Насилство во Општина Центар“ задоцни 20 минути . Фетаи му се обрати на […]