Ознака: на Ниш

Балкан Вести

Воз удри во автобус, тројца загинати и дваесетина повредени

Тешка сообраќајна несреќа се случи утрово во 07:33 часот кога воз кој сообраќа на линијата Ниш-Прокупље удри во автобус полн со патници и буквално го преполови. На пругата има вертикална […]