Ознака: на нови министри

Македонија

По 7 јуни седница за мандатот на Груевски и за избор на нови министри

 Денес претседателот на Собранието, Талат Џафери информираше дека првата наредна седница на која би се гласало за одземање на мандатот на поранешниот премиер, Никола Груевски би се одржала по 7 јуни, […]