Ознака: на обвинет

Македонија

Шифрирана порака на обвинет во „Монструм“: „Ми се погоди мрсен батак, го оставив до пола“

На денешното рочиште за случајот „Монструм“ се прочитаа неколку СМС пораки и транскрипти од разговори на дел од обвинетите за петкратното убиство кај Смиљковското Езеро, пренесе „Фокус“. Јавноста имаше можност […]