Ознака: на овие булевари

Македонија

Сообраќаен метеж во Скопје, еве на кои булевари има привремен сообраќаен режим

На булеварот „Борис Трајковски“, кај влезот на поранешната фабрика Стаклара и на регионалниот пат „Јадранска магистрала“, кај натпатникот кон Визбегово денеска ќе има привремен сообраќаен режим заради изведување градежни зафати. […]