Ознака: на овие места

Вести Македонија

Еве каде вее од утрово

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на некои повисоки места во западните делови од државата има остатоци на кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи […]