Ознака: на островот Сазан

Балкан Вести

Спасени четворица рибари од албански брод

Траектот кој сообраќа на релација Бриндизи-Валона успеа да ги спаси четворицата рибари од албански рибарски брод кој потона во близина на островот Сазан, во водите на Јонско Море. По четири часа […]