Ознака: на Охрид

Црна хроника

Почина градоначалникот на Охрид Јован Стојаноски

Утрово ненадејно на 48-годишна возраст почина градоначалникот на Охрид Јован Стојаноски. Неофицијално, тој немал никакви здравстени проблеми, а причина за смртта е срцев удар. Проф. д-р Јован Стојаноски е роден  […]