Ознака: на патиштата

Вести Македонија

Забрани за камиони на патните правци крак Маврово-Дебар и Дебар-Струга

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, со остатоци од кашест снег на коловозот, по интервенција на дежурните екипи на ЈП “Македонија пат“, соопшти Автомото сојузот на Македонија […]