Ознака: на патот Струга – Ќафасан

Вести Македонија

Забрана за камиони на патот Струга – Ќафасан и на Стража

Поради интензивни врнежи од снег, на патниот правец Струга – г.п. Ќафасан во 16:45 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила, соопштија од ЈП „Македонија пат“. Од истите […]