Ознака: на патот

Црна хроника

На патот Скопје – Тетово “Ровер” удрил во карпа, возачот тешко повреден

Вчера околу 16 часот на регионалниот пат Скопје – Тетово, патничко возило „Ровер“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од А.К. (39) од Тетово, удрило во карпест брег покрај патот. А.К. […]

Вести Македонија

На патот Маврово-Галичник се расчистуваат снежните навеви

На патниот правец Маврово-Галичник има снежни навеви. Екипи на ЈП “Македонија пат“ работат на расчистување и целосно оспособување за сообраќај на овој патен правец. Работите ќе траат во наредните два до […]

Македонија

Тешка сообраќајна несреќа на патот Тетово-Гостивар

Утрово околу 07:00 часот на наплатната станица Тетово-Гостивар се случи тешка сообраќајна несреќа во која загина едно лице, а уште четири се повредени. Од тетовската болница за „Тетова1“ откриваат дека […]

Македонија

Сообраќајка на патот Струмица – Берово

Во сообраќајна несреќа што утрово се случила на патот Струмица – Берово, пред село Петралинци учествувале шлепер и неколку патнички возила. Од СВР Струмица го потврдија настанот, но бидејќи се уште трае […]

Македонија

Лавина кај „Врбјанска раскрсница“ на патот Маврово-Дебар

Предупредување до возачите. Заради лавина од снег сообраќајот на патот Маврово-Дебар се одвива наизменично по една коловозна лента. Од АМСМ информираат дека лавината се наоѓа кај местото именувано како „Врбјанска […]

Вести Македонија

На Стража укината забраната за камиони, воведена на патот Маврово-Дебар

Од ЈП “Македонија пат“ известуваат дека забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража е укината. Заради интензивни врнежи од снег во […]