Ознака: на патот

Вести Македонија

Тешка сообраќајка на патот Битола-Ресен

Во тешката сообраќајна несреќа што се случи вчера на патот Битола – Ресен, кај местото викано „Чешми“ загина едно лице. Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека вчера во 16:00 […]

Вести Македонија

Тешка сообраќајка кај Ново село на патот Охрид – Кичево

Според првичните информации, до несреќата дошло при судар на камион и патничко возило „Ауди“ со кавадаречки регистерски ознаки. На местото на сообраќајната несреќа, на магистралниот пат Охрид – Кичево излегле екипи […]