Ознака: на петти степен

Вести Свет

Снежна апокалипса им се заканува на Австрија и Германија

Австрија и Германија се соочени со големо снежно невреме , а алармот поради заканите од лавини е подигнат на највисок, петти степен. Илјадници луѓе се без струја или заробени во домовите пред […]