Ознака: на пешачки

Македонија

Тасевски: Мртов пијан прегази девојка на пешачки и убиецот пак ќе биде на улица!

По веста дека Апелацискиот суд по вторпат му ја намалила затворската казна на пијаниот возач кој ја усмрти студентката Фросина на пешачки премин кај Универзална сала актерот Сашо Тасевски реагира […]

Uncategorized Македонија Црна хроника

За 24 часа во Скопје 13 повредени во сообраќајки

Во изминатово деноноќие на подрачјето на Град Скопје тринаесет лица се полесно повредени во осум од вкупно 15 сообраќајни незгоди . Во седум сообраќајки е причинета материјална штета. Со поголема брзина […]