Ознака: на писта

Вести Свет

На аеродром во Москва авион прегази човек

Денес откако слета на аеродромот „Шереметјево“ во Москва патнички авион прегази маж кој починал на самото место, соопшти претставникот за медиуми Ана Захаренкова. „Патничкиот авион кој пристина од Атина слета […]