Ознака: на пладне

Живот

Денес православните верници го слават Богојавление или Водици

Православните верници денеска го слават еден од најголемите и најубави празници Богојавление или Водици. На денешен ден во водите на реката Јордан свети Јован го крштавал Исус Христос и од […]