Ознака: на планините

Вести Македонија

Дожд и пад на температурите, а на планините снег

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно, а околу пладне и попладне повторно ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец, а температурата […]