Ознака: на повеќе патишта

Вести Македонија

На Ѓавато забрана за движење за камиони

Од 08:15 часот изутринава е воведена забрана за движење за тешки товарни возила на патот Битола-Ресен преку планинскиот премин Ѓавато, соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) Заради снежните врнежи претходно […]