Ознака: на поглаварот

Македонија

Велигденска порака на поглаварот на МПЦ-ОА, г.г. Стефан

Поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан до сите верници од православна вероисповед упати велигденска порака по повод претстојниот празник Воскресение Христово – Велигден. Сè што било […]