Ознака: на погребот

Македонија

Катица Јанева пристигна во Гевгелија на погребот на својата мајка

Со полицајци специјалната обвинителка Катица Јанева пристигна во Гевгелија на погребот на својата мајка, јавува ТВ “Сител“. Во капелата на градските гробишта, полициските службеници ја спроведоа преку задниот влез. Барањето […]

Свет

Брутално ја уби сопругата, па и плачеше на погребот (ВИДЕО)

Пресудата за Македонецот Борче Ристевски според која е осуден на девет години затвор од страна на Врховниот суд во Мелбурн, за убиството без умисла на неговата сопруга Карен Ристевски, отвори […]