Ознака: на поделбите

Македонија

Агатангел: Сулејман Реџепи е црниот ангел на поделбите

На Фејсбук страната на Повардарската епархија владиката Агатангел реагираше на изјавите на поглаватарот на Исламската верска Заедница, Сулејман Реџепи, дека Македонците се див народ без идентитет, со текст насловен „Омразата […]