Ознака: на полноќ

Економија

Полнете ги резервоарите со бензин, цената на дизелот останува иста

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени на горивата, бензините поскапуваат од 0.5, до 1.00 денари, а цената на дизелот останува иста. Во согласност со методологијата која РКЕ ја […]

Економија

Нова цена на горивата

Регулаторната комисија за енергетика пред две седмици ја соопшти својата одлука за цените на горивата, со која цените се зголемија, а денес на пладне се очекува промена на цените. Пред две […]

Балкан Вести

Парламентот на Грција на полноќ ќе гласа доверба на Владата

По вчерашната расправа во грчкиот Парламент која траеше 12 часа и, според очекувањата, заврши на полноќ утрово продолжи во 10 часот по локално време. Се очекува, според досегашната пракса, околу […]

Вести Македонија

Денес не купувајте бензин, утре ќе биде поевтин

Регулаторната комисија за енергетика денес одлучи малопродажните цени на бензините од ноќеска на полноќ да се намалуваат за 1,50, а на дизел горивата за 2,50 денари по литар. Новата цена на […]

Вести Македонија

Полнете ги резервоарите, од полноќ повисоки цени

Регулаторната комисија за енергетика одлучи да се зголемат рафинериските и малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 3,03%, односно за 1,98% во однос на рафинериските и на малопродажните цени […]