Ознака: на превојот Стража

Црна хроника

На превојот Стража починал возач на автобус

Од засега неутврдени причини додека бил на пауза на магистралниот пат Кичево-Гостивар починал возач на автобус. Според СВР Тетово синоќа на превојот“Стража” починал Г.Д (37) од Скопје, возач на автобус […]

Вести Македонија

Укината забраната за движење на тешки товарни возила на Стража

Од ЈП “Македонија пат“ информираат дека забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево преку планинскиот превој Стража е укината. Претходно беше укината забраната за сообраќај на тешки товарни […]