Ознака: на премиерот Заев

Македонија

На премиерот Заев му требал одмор, затоа не присуствувал на инаугурацијата на Пендаровски

Во очите на јавноста на вчерашната инаугурација на претседателот Стево Пендаровски падна отсуството на премиерот, Зоран Заев. Му забележија што одлучил да користи слободни денови токму во период кога се […]

Македонија

Уапсен тетовчанецот кој му се закануваше на премиерот Заев

Тетовската полиција го уапси Жарко Гроздановски, „лидер” на организацијата „Христијанско братство“. Тој со видео–снимка објавена на социјалната мрежа Фејсбук му се закануваше на премиерот Зоран Заев и на сите останати […]

Живот

Понежната половина од семејството Заеви, си ужива

Сопругата и ќерката на премиерот Заев на претпразнична прошетка во Франкфурт. Според фотографиите, очигледно е дека уживаат во прекрасниот празнично украсен Франкфурт. Сопругата и ќерката на премиерот Зоран Заев, Зорица и […]