Ознака: на прес во Влада

Вести Македонија

На предвремени избори ќе обезбедиме 2/3 мнозинство за промена на Уставот, тврди Шеќеринска

На денешната прес-конференција во Владата, министерката за одбрана Радмила Шекеринска најави дека во четврток започнуваат преговорите за членство во НАТО, по поканата добиена по потпишувањето на Договорот од Преспа. – […]