Ознака: на протест

Живот

“СТОП” против труењето животни на протест во Пехчево

Акцијата ја организираше Магдалена Поповска од Пехчево која, како што рече, имала голема поддршка од самите граѓани и здружението за заштита на животните „Про анима” од Берово. -Настанот немаше никаква […]

Вести Свет

Петстотини илјади Британци на протест против Брегзитот

Околу петстотини илјади Британци излегоа денес на улиците на Лондон со барање да се прекине Брегзитот и да се распише нов референдум. Најголем број од демонстрантите се млади лица кои побараа […]