Ознака: на ракетен систем

Вести Свет

Чавушоглу: Набавката на ракетен систем од Русија е договорена работа

По разговорите со неговиот руски колега, Сергеј Лавров во Анталија турскиот министер за надворешни работи, Мевлут Чавушоглу денес рече дека Турција ќе го почитува договорот со Русија за воздушна одбрана […]