Ознака: на распит

Вести Македонија

Боки 13 денес на распит кај Русковска

Бојан Јовановски, во јавноста познат како Боки 13 денес од истражниот затвор “Скопје“ треба да биде спроведен  до Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, каде треба да даде исказ за […]

Македонија

Поранешниот пратеник Љубомир Јосифовски приведен на распит

Синоќа поранешниот пратеник од редовите на НСДП, Љубомир Јосифовски бил приведен на распит во полициската станица Беко во Скопје. Се сомничи за неовластено влегување во комјутерскиот систем на Централниот регистар. […]

Вести Македонија

Лила Филиповска на распит за “Рекет“

Водителката Лила Филиповска, која му правела друштво на нејзиниот долгогодишен пријател Бојан Јовановски – Боки 13, кога на 15 јули сакаше да ја напушти државата со полна торба пари, утрово […]

Македонија

Претседателот на Судскиот совет на распит во Обвинителство

Претседателот на Судскиот совет, Зоран Kараџоски, утрово е повикан да даде исказ во Јавното обвинителството за организиран криминал и корупција. Засега од Обвинителството нема информаци зошто Караџовски е повикан да […]