Ознака: на роденден

Вести Свет

Трагедија на роденденска прослава во Полска

Пет малолетнички на 15-годишна возраст загинаа, а неколкумина нивни врсници се повредени во пожар што синоќа избувна во таканаречен „Ескејп рум“ во Полска. Тие учествувале во игра во која сите гости […]