Ознака: на Родос

Црна хроника

Се удавија две сестри во базен во хотел на Родос

Во хотелски базен во областа Лалисос на Родос се удавија две француски тинејџерки (16 и 19), соопштија властите, додавајќи дека причините за несреќата засега не се познати. Веста за несреќата […]