Ознака: на рочиште

Македонија

Николовски непријатно изненаден што Вице Заев повторно не се појави на рочиште

По денешното рочиште на судењето во Основниот суд Скопје 2, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Алексанар Николовски изјави дека е непријатно изненаден што братот на премиерот Зоран Заев, Вице, повторно не се […]