Ознака: на Русија

Вести Свет

Во дворот на Конзулатот на Русија во Атина фрлена рачна бомба

Утрово околу 4 часот непознати лица фрлиле рачна бомба во дворот на Конзулатот на Русија во северниот дел на Атина. Според последните информации на кои се повикува грчката новинска агенција […]