Ознака: на Саздо

Македонија

Метеж во центарот на Скопје заради реконструкција на убиството на Саздо

На Ѕидот на сообраќајниот срам се појави фотографија на која се гледа огромен метеж и редици автомобили кај хотелот “Континентал“. Избегнувајте го овој дел од градот ако седнувате во автомобил […]

Живот

Ќе им се укине пресудата на убиjцитe на Саздо!?!

Првостепената пресуда за обвинетите за убиcтвото на Никола Саздовски – Саздо, ќе е оcудителна, но со жалба заради немање докази и мотив за cвирепо убиcтво, пресудата веројатно ќе биде укината. Ова […]

Црна хроника

Ќе протестираат семејствата на обвинетите за убиството на Саздо

Семејствата и роднините на лицата кои се обвинети за убиството на младиот Никола Саздовски Саздо, незадоволни од судскиот процес најавуваат дека ќе протестираат и ги повикуваат граѓаните да им се […]

Црна хроника

Судењето за свирепото убиство на Никола Саздовски почнува утре

Во Основниот суд Скопје 1 за утре е закажано првото судско рочиште за свирепото убиство на Никола Саздовски-Саздо. Судијка во процесот е Даниела Алексовска Стефановски, а на обвинителна клупа ќе […]